İnsan sağlığını hiçe saydı sokakta et satışı yaptı!

Türkiye, etkisi altına girdiği Corona Virüs salgınıyla baş etmenin yollarını araya dursun, bazı sorumsuz esnaf ve vatandaşların yaşananlara ne kadar duyarsız olduğu gerçeği, İzmir’de objektiflere yansıdı.

Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere, bilim adamı, doktor ve sağlık çalışanlarının Corona Virüsü’nden etkili korunma yollarının başında temizliğin geldiğini, kişisel hijyenin kurallarının geldiği uyarılarına kulak kapatan bazı sorumsuz esnaf, kaçak et kesimi yapıyor, etleri dükkanlarının önüne asarak satıyor. Sağlığını hiçe sayan vatandaşlar da ucuz olduğu gerekçesiyle bu etleri satın alıyor.

Tüm salgın hastalıklarda özellikle de son günlerde etkisi altına girdiğimiz Corona Virüsü ile mücadelede, en önemli yapılması gerekenin kişisel hijyen kurallarına dikkat edilmesi gerektiğine dikkat çekilirken, İzmir’in Basmane ve Agora semtindeki esnafların kaçak et kesimi yapıp ve etleri dükkan önüne asarak sokak satışı yapmaları tepkilere neden oldu.

Belediye ekiplerinin olaya duyarsız kalmasına, herhangi bir sağlık veya hijyen önlemi alınmadan bu etlerin sokakta sergilenip satılmasına isyan eden vatandaşlar, “Tüm bu olumsuz koşullarda satışlar devam ediyor. Bu kadar sağlık riski varken bu konudaki vurdum duymazlığa itiraz ediyoruz. Herkes kafasına göre kesim yapıp, satamaz. Etlerin hangi koşullarda kesildiğini ve hangi hayvana ait olduğunu kimse bilmiyor. Sadece et de değil, Suriye ve Arap ülkelerinden getirilen bir çok ürün de denetimsiz şekilde satılıyor. Yetkililerin bu konuda ivedilikle eğilmesini bekliyoruz” dedi.

Haber: Mustafa OĞUZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir