Dünya Sağlık Örgütü’nden gençlere korkutan uyarı: YENİLMEZ DEĞİLSİNİZ ÖLEBİLİRSİNİZ!

Dünya’yı kasıp kavuran Corona virüsüyle ilgili ajanslara düşen ‘son dakika’ gelişmeleri gençlerin de tehlikeyle karşı karşıya olduğunu ortaya koydu.
Korkutan açıklama, Dünya Sağlık Örgütü(DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, tarafından yapıldı. Virüsten yaşlıların daha çok etkilediği sanılırken, gençlere yönelik, “Yenilmez değilsiniz, haftalarca hastanede yatabilir ve hatta ölebilirsiniz!” uyarıda bulunuldu.

Corona virüse yönelik farklı ülkelerden gelen verilerin, hastaneye kaldırılanların ciddi bir bölümünün 50 yaşın altındaki kişilerden oluşturduğunu ortaya koyduğuna dikkat çeken DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, , “Genç insanlar için bir mesajım var; sizler yenilmez değilsiniz. Bu koronavirüs sizi de haftalarca hastanelik edebilir, hatta öldürebilir” diye konuştu.

Virüsün yayılma hızının endişe verici olduğunu ifade eden Ghebreyesus, “Kovid-19, her gün yeni ve trajik bir dönüm noktasına ulaşıyor gibi görünüyor” değerlendirmesinde bulundu. Ghebreyesus, şöyle konuştu:

“Farklı ülkelerden gelen veriler net olarak virüs nedeniyle hastaneye kaldırılanların ciddi bir bölümünü 50 yaş altındaki kişilerden oluşturduğunu ortaya koyuyor. Bugün, genç insanlar için bir mesajım var; sizler yenilmez değilsiniz. Bu koronavirüs sizi de haftalarca hastanelik edebilir, hatta öldürebilir. Hastalanmasanız bile, nereye gittiğinizle ilgili yaptığınız seçimler, başka biri için ölüm ile yaşam arasındaki fark olabilir.”

Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir