Bir ANNENİN kaleminden… Karantina günleri (2)

LANET OLSUN İÇİMİZDEKİ “İNSANA BENZER CİSİM” SEVGİSİNE!

“Olaya bak! Adama evlenicez dedim üç saniye içinde bir milyon ışık yılı uzağa kaçtı! Tamam, bunu tanıştığımızın dördüncü günü söylemeseydim keşke… Sus be kadın! Bi kere de tut şu çeneni! Romeo’yla sonsuzluğa yürümek isterken onsuzluğa uğurlandım, kıyamam kız bana!
Üç haftadır odadan çıkmadım; önce içime kapandım sonra dışıma! Yürüyen bi tıbbi atığım artık… o kadar yalnızım ki, ki bile ayrı!”

Bu satırları yazan Ali’nin annesi. Yakalandığı Koronaya virüsüne karşı direnen Ayşe Gizem Ünüvar yani.

Aynı zamanda, Yazar Hakkında ;

“Yazar 1987 yılında İzmir’de ve ne yazık ki Aslan burcu olarak dünyaya gelmiştir. Balıkesir’de Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği okumuş, “Şu ayakların bi yere bassın be kızım!” diyen anne babasına inat hostesliğe başlayıp yeryüzüne hiç inmemeyi tercih etmiştir. Hayatında isteyip de başaramadığı tek şey aşk hayatında mutlu olmaktır, ki diğer başarıları da aşk yokken pek de mutluluk verici olmamıştır! Bu bedbaht hayatının 26 senesini içine atarak geçiren ve fakat bir noktada “İçime de atamıyorum orası da doldu!” deyip bir anda yazmaya başlayan kızımız işi abartıp el yazısıyla 4500 sayfa kaleme almıştır. 4500 sayfa, 22 defter… 2015’te yazmaya başladığı sayfaların fotoğrafını çekip Instagram’da paylaşarak dünyanın en tuhaf, en işlevsiz blogunu icat edip üzerine bir de okurlar edinmiştir! Yazdıklarının gerçek bir kitaba dönüşmesi hakikaten gerçekleşen tek hayalidir. Yazar halen uçmaktadır, mamafih mutluluktan değil 🙂 Bir gün size de usulca yaklaşıp “Pardon, kemerinizi bağlar mısınız?” diyebilir…” yazısının yer aldığı “Sus Be Kadın’ isimli kitabın yazarı o…

İşte, önce anne, sonra iş insanı ve yazar Ayşe Gizem Ünüvar’un salgın direnişindeki notlarının ikinci böümü:

Arkası yarın / Özel Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir