‘YASA’ya gerek yok, alkış yeter…

Tarihe Not Düşmek Adına:

7 Nisan 2020 / Vaka sayımız 34 bin 109 / 725 vatandaşımızı kaybettik…

Kadın, erkek olduğuna bakılmaksızın onlarcası görevleri başında şiddete maruz kaldı. Yumruklandı, tekmelendi, dövüldü, sövüldü, tehdit edildi. Aldıkları darbelerle kimin burnu kırıldı, kiminin kaburgası. Kiminin gözüne morardı, kiminin ise kafatası çatladı.

Şiddetin boyutlarını, kamera kayıtlarındaki görüntüleri izleyerek gördük. Bazen de okuyarak haberdar olduk saldırıya uğrayan sağlık çalışanlarından. Hastanelerde, olaylara şahit olanlarımız da oldu.

Mecbur kalmadığımız sürece çoğumuzun aklımıza bile getirmediğimiz sağlık çalışanlarının kıymetini Korona Virüsü saldırısıyla fark ettik. Öyle ki; güzel ve anlamlı sözler döküldü dillerimizden, ellerimiz çatlayana kadar da alkışladık. Canlarını hiçe saydı çoğu, Korona’ya şehit bile verdiler.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın çağrısıyla başladık alkışlamaya. Salgına karşı 7 gün 24 saat canla başla mücadele eden tüm sağlık çalışanlarına, eczacılara ülke olarak tam destek verdik ki, dün akşam saatlerinde ‘Sağlıkta Şiddet Yasa Teklifi’ geldi TBMM’ine.

Sağlıkçıların ön saflarda çalıştığı bu dönemlerde çok tartışılan Sağlıkta Şiddet Yasa Teklifi ise AKP ve MHP oylarıyla reddedildi. O anların görüntüsünü paylaşan CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, “Alkış korumaz, yasa korur” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir