Bilim Kurulu üyesi Prof. Kara: “Dün akşamdan sonra risk çok büyüdü”

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, sokağa çıkma yasağı duyurusunun ardından yaşananlarla ilgili olarak “Risk çok ama çok büyüdü. Dün akşam itibarıyla sokağa çıkanların mutlak ama mutlak suretle kendilerini karantinaya almaları gerekiyor” dedi.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, 31 ilde sokağa çıkma yasağı ilan edileceği duyurusunun ardından vatandaşların market, tekel ve fırınlara akın etmesini değerlendirdi.

Posta’dan Candaş Tolga Işık’a konuşan Kara, “Risk çok ama çok büyüdü. Dün akşam itibarıyla sokağa çıkanların mutlak ama mutlak suretle kendilerini karantinaya almaları gerekiyor”  ifadesini kullandı.

“BUGÜN SOKAKLARA ÇIKAN İNSANLARIN 10 GÜN İÇİNDE BİR BEDELİ OLACAK”

Sözcü’den Zeynep Kaplan’a konuşan Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü ise, sokağa çıkma yasağının ilan edildiği dakikalarda kaydedilen izdiham görüntülerini değerlendirerek “Son 5 gündür iyi gidiyordu, biraz kontrol altına almaya başlamıştık. Ama halkımız böyle tedbirsiz dışarı çıktığı için maalesef şimdi korkunç bir bulaşma olasılığı var” diye konuştu.

Özlü, “Şuana kadar son dört, beş gündür iyi haberler geliyordu ve seviniyorduk ama ben bugün bir kırılma noktasına geldiğimizi düşünüyorum bugünkü bu sokaklara taşan insanların bulaştırmasının önümüzdeki bir hafta 10 gün içerisinde bir bedelinin olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir