11 büyükşehir belediyesinden sokağa çıkma yasağı çağrısı

CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanı koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında altı maddelik önerilerden oluşan bir metin yayınladı. Metinde, salgınla mücadele için sokağa çıkma yasağı çağrısı yapıldı. 

This isn’t practical for lots of men and women who wish to reach top essay services their academic targets.

CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanı koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında “sokağa çıkma yasağı ya da tam tecridi kapanma” uygulanması çağrısında bulundu. Aralarında İstanbul, Ankara ve İzmir’in de bulunduğu büyükşehir belediye başkanları salgınla mücadele kapsamında görüş ve önerilerini içeren ortak bir açıklama yayınladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Dönüşü mümkün olmayacak sonuçlara sebep olunmaması, doğru zamanda, doğru adımların atılması adına 11 Büyükşehir Belediye Başkanı olarak” görüş ve önerilerini sunduklarını ifade etti.

Altı maddelik metinde, birçok bilim insanı, kurum ve kuruluş ile birlikte ortak görüşlerinin “sokağa çıkma yasağı ya da tam tecridi kapanma” uygulanması olduğu belirtilerek, “Daha fazla zaman kaybetmeden, bu uygulamanın gereğine tekrar dikkat çekiyoruz” denildi.

Koruyucu maske dağıtımında yaşanan sıkıntılara dikkat çekilerek, “Koruyucu maskelerin nüfusları oranında, Büyükşehir ve ilçe belediyelere tesliminin yapılması ve dağıtımının belediyeler eliyle yapılması” önerildi.

Aynı paylaşım Mansur Yavaş, Tunç Soyer ile diğer 8 belediye başkanı tarafından da sosyal medya hesaplarında paylaşıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir