İzmir’de “maskematik”ler devrede

İzmir’de metro istasyonlarına yerleştirilen ‘maskematik’ ile yolculara haftada 4 maske ve 100 mililitrelik dezenfektan dağıtılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, yaşanan maske sıkıntısı nedeniyle belediyenin maske üretimi için iki adet makine alındığı ve günlük 50 bin kapasiteyle üretime başlandığı bildirildi.

Maskelerin vatandaşlara ücretsiz dağıtılacağı belirtilen açıklamada, bunun için metro istasyonlarında “maskematik”lerin devreye girdiği belirtildi. Vatandaşlar, İzmirim Kart’la yolculuk bedelini ödedikten sonra istasyondaki maskematiğe yine kartlarını göstererek, içinde 4 maske ve 100 mililitre dezenfektan bulunan hijyen paketini ücretsiz alabilecek. İleriki günlerde paketten dezenfektan çıkarılacak, maske sayısı ise 5’e çıkarılacağı kaydedildi.

Konak İstasyonunda hizmet vermeye başlayan maskematikler, hafta sonu 10 istasyonda daha kullanıma sunulacak.

Soyer: İzmirlinin sağlığı her şeyden önce geliyor

Açıklamada görüşlerine yer verilen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmirlilerin maskeye daha rahat cd steril ulaşmasını sağlamak için maskematiklerin sayısını artıracaklarını belirtti.

Vatandaşlara maskeye çok daha kolay erişebilecekleri bir hizmet verdiklerini bildiren Soyer, Maskematik otomatının imalatını yapan firmamıza şükranlarımı sunuyorum. Bunu İzmirli bir firmanın yapıyor olması da ayrıca gurur veriyor. İzmirlinin sağlığı her şeyden önce geliyor. Bu yeni hizmetimiz İzmirlilere hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir