Kepçenin önüne yatan yerli tohumcu Profesör, hukuk mücadelesini kazandı…

Üniversitede kepçenin önüne yatan yerli tohumcu Profesör, hukuk mücadelesini kazandı.

Kepçenin önüne yatan Profesör, hukuk mücadelesini kazandı Yerli tohum üretim tarlasına giren iş makinelerine direnen akademisyen Fevziye Toprak haklı çıktı. Rektör bilim insanlarının yerli tohum ürettiği alanı kepçelerle yıkmak istemişti.

ANKA Haber Ajansı‘nın haberine göre; merkezde çalışan Prof. Dr. Ali Ramazan Alan ile Prof. Dr. Fevziye Çelebi Toprak’ın gece sabahlara kadar nöbet tutmasına rağmen, ertesi günü Rektör Bağ’ın başında bulunduğu dozerli ekip, Türkiye’nin gıda geleceğinin mihenk noktalarından biri olan BİYOM’a ait alan dozerle kazılarak yıkılmak istenmişti.

Prof. Dr. Fevziye Çelebi Toprak, iş makinelerini durdurmak için kepçenin önüne yatmıştı. PAÜ Rektörü Hüseyin Bağ da çalışma alanına gelerek görevli bilim insanları ile tartışmış çalışmaların devam ettirilmesini istemişti.

Pamukkale Üniversitesi’ndeki milyonluk bilim tarlalarını kurtarmak için iş makinesinin önüne yatan profesör hukuk mücadelesini kazandı.

Üniversitenin, Bitki Genetiği ve Tarımsal Biyoteknoloji Uyguluma ve Araştırma Merkezi’nin taşınmasına ilişkin çalışma için Denizli İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Yerli tohum üretim tarlasına giren iş makinelerine direnen akademisyen Fevziye Toprak: “Ülkeme hizmet için yurtdışından geldim, yerlerde sürüklendik” dedi.

Pamukkale Üniversitesi’ndeki milyonluk bilim tarlalarını kurtarmak için iş makinesinin önüne yatan profesör hukuk mücadelesini kazandı.

Üniversitenin, Bitki Genetiği ve Tarımsal Biyoteknoloji Uyguluma ve Araştırma Merkezi’nin taşınmasına ilişkin çalışma için Denizli İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı verdi.

22 adet yorum: “Kepçenin önüne yatan yerli tohumcu Profesör, hukuk mücadelesini kazandı…

 1. Bravo cahilliğe ve hainliği karşı canınızı ortaya atarak verdiğiniz bu mücadelede sizi bütün yüreğimle kutlarım, yalnız değilsiniz

 2. Budur yaa. İnanç umut cesaret kararlılık azim. Sizin gibi ilim insanları önünde saygıyla eğiliyor, ayakta alkışlıyorum. Herşey daha iyi bir Türkiye için.

 3. Hacam insanlık adına ve gelecek nesil için siz ve sizin gibi dürüst bilim adamlarida varmış bize gösterdiniz canımız pahasına iyiki varsiniz elinize emeğinize sağlık Sizi vesizin gibi düşünen hocalarimizi saygiyla alkışlıyorum

 4. Helal olsun sana böylesi yürekli insanların varlığını görmek hala umudumuzun olduğunu gösteriyor bize güzel günler göreceğiz her şey çok güzel olacak

 5. Uzun zamandır doğruyu haklı gören uygulama görmemiştim.Ogretim görevlisi geleceğimizi düşünen bu değerli insanları kutluyorum

 6. Kutlarım Değerli Hocam. Haklı mücadelenizde başarılar dilerim.Ülkemizin yerli ata tohumlarının geliştirilip çiftçimizin kullanımına sunulmasını canı gönülden destekler,saygılar sunarım.

  1. Tebrikler hocam yerli tohum bulamadığımız İçin beğendiğimiz DOMATES biber çesirleri akla gelen çok ürünbah çemize ekiyoruz o tohumları kaybetmemek için devamlı çekirdek alıp kurutup saklıyoruz bunun engellenmesi kime ne fayda sağlıycak illaki yaban hibrit tohum dan üretilen ler gördük insanların kalitesi değişti TÜRK bu değildi MÜSLÜMAN hiç değil.

 7. 2000 li yıllarin kurtuluş savaşının bir cephesini kazandık sayenizde hocam. Tebrik ederim. Ülke düşmanlarına haddini böyle gösterdiniz.

 8. Bir bilim insanı bulur ve direnirse bundan ülkem ve Dünya insanları yararlanır.Einstein,Atatürk vb.bilim insanları gibi.Cumhuriyetimin yetiştirdiği bilim kadınını cesaretinden eyleminden dolayı naçizane kutlarım.

 9. Sayın hocam yurtdışı görmüş birisi olarak sonuna kadar hakkını korkmadan aramayı yı bilmiş. Malesef yurtiçindeki hocalarımız karşı da olsalar bu şekilde tepki koyamıyorlar. Haklarımızı kormadan savunacak cesaret uzun zamandan beri bu ülke insanının elinden alınmış.

 10. Helal olsun, örnek davranış. Arada bir hukuk sistemimizin doğru karar verdiğini görmek sevindirici. Bilim insanı sayın hocamı inançlı mücadelesinden dolayı tekrar kutluyorum.

 11. Helal olsun fevziye çelebi toprak (soyadı. Bu iş için yaratılmış). Ülkemizin sizler gibi idealistlere ihtiyacı var. Cahillik diyeceğim. İşin başındaki dozerlerle gelen( hüseyin bağ. ) prof.. Bu işte başka bir olay var ya israil uşağı ya. kansız. Kendi kıskançlığı var belki kendi beceremeyen biri ..ama türk milletinin düşmanı bu pislik ..tohum bankası gen bankası .heron dron ülke teknolojisi bizim geleceğimiz .bizim yurtdışına bağımlı olmsmızı istiyor.

 12. O Rektör kimin temsilcisiymiş. Yabancı genetiği bozulmuş tohumların, uluslarası uygulayıcılarının temsilcisi mi? Yazıklar olsun. Herkes yabancı tohumun tehlikesini anladı. Koskoca Rektör daha anlamamış mı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir