Bir şehrin saygısını kazanan zeka engelli ‘Mersedes Kadir’ öldü!

Asıl adı Fatih Kaydı. Lakabı ‘Mersedes Kadir’. O, koskoca bir şehrin saygı duyduğu, Malatya Büyükşehir Belediyesi Kent Müzesi’nde balmumundan heykeli bulunan bir adam. Defalarca haberlere konu olan Fatih Kaydı’nın son haberi, sadece kendisini bilenleri değil, hem yaşadığı ili hem de haberi okuyanları hüzünlendirdi. Malatya’da gününü yaklaşık 3 metre uzunluğundaki kavak ağacından yapılan sopanın üzerinde geçiren ‘Mercedes Kadir’ hayatını kaybetti. 

Mersedes Kadir lakabıyla tanınan Fatih KAYDI

Malatya’da herkes bilir Mersedes Kadir’i. Trafik ışıklarında duran, arabasını park eden, diğer arabaların trafikte yol verdiği, hatta diğer araç sahiplerinin kendi araçlarını ona göre park ettiği ‘Mersedes Kadir’dir o.

Yeşilyurt ilçesine bağlı Tecde Mahallesi’nde ikamet eden ve solunum yetmezliği şikayetiyle Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan, Fatik Kaydı, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Mersedes Kadir lakabıyla tanınan Fatih KAYDI
  • “Trafik polisleri yanlış yere park ettiğinde ya da ‘çok hızlı gittiğinde’ Kadir’e ceza yazıyorlar, zamanı geldiğinde muayeneye gönderiyorlar! Bir koca şehir, Kadir’in hikayesini onunla birlikte yaşıyordu… “
  • “Kadir, ‘Mersedesim’ dediği sopasını Mercedes servisine götürüyor, ustalar bütün ciddiyetleriyle arızaları anlatıyor, bir usta sopaya teyp takıyor, diğeri aynasını, armasını yeniliyor…”

1 adet yorum; “Bir şehrin saygısını kazanan zeka engelli ‘Mersedes Kadir’ öldü!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir