İşler karışıyor! Salda’yı koruyan CHP’li Başkan ve eşine silahlı saldırı…

Burdur, Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşinin sabah saatlerinden silahlı saldırıya uğradığı duyuruldu.

Burdur’un Yeşilova ilçesi Belediye Başkanı Mümtaz Şenel’in, Koyunlar Çeşme Mahallesi’ndeki evine saat 04.30 sıralarında gelen kimliği belirsiz kişiler, kapıyı çaldı.

Eşi ile birlikte silahlı saldırıya uğrayan Belediye Başkanı Mümtaz ŞENEL

Saldırganlar, kapıyı açan Başkan Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel’e tabancayla ateş açtı. Başkan Mümtaz Şenel’in sağ ve sol ayaklarına 5 el ateş eden şüpheliler, eşi Fatma Şenel’i de ayağından vurduktan sonra kaçtı.

İhbar üzerine adrese çok sayıda polis, jandarma ve sağlık ekibi sevk edildi. Ambulansla Yeşilova Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Başkan Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel, buradaki ilk müdahalelerinin ardından da Burdur Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Yaralılardan Mümtaz Şenel’in ameliyata alındığı bildirildi.

“BİZ POLİSİZ” DEDİLER

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, saldırganların kendilerini “polis” diye tanıttığını vurguladı.

Adıgüzel “Salda Gölü’nün korunması için mücadele eden Burdur, Yeşilova Belediye Başkanımız Mümtaz Şenel ve eşi sabaha karşı ‘Biz polisiz’ diyerek kapısına gelen kişilerin silahlı saldırısına uğradı. Belediye başkanımıza ve eşine acil şifa diliyor, saldırıyı kınıyorum” açıklamasında bulundu.

CHP’Lİ VEKİL DUYURMUŞTU

Saldırı haberini CHP Burdur Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Mehmet Göker vermişti. CHP’li Göker, sosyal medyada açıklamada bulunarak “Yeşilova belediye Başkanımız ve eşi bu sabah kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kurşunlandı” ifadelerini kullandı.

15 GÜN ÖNCE DUYUMU ALDIM”

Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel, Salda skandalından sonra yaptığı açıklamada, belediye ekiplerinin göl etrafında sık sık dolaştığını dile getirmişti. Şenel, yaşanan kum skandalıyla ilgili duyumu 15 gün önce aldığını söylemişti.

Şenel, “Beyaz kumların olduğu yerden o beyaz kumları alıp kum olmayan yerlere yol yapmaya çalışıyorlar. Kumları taşıdığı yere bu yapacakları Millet Bahçesi’nin binalarını oturtacaklarmış. Bu dediğimiz yere de yürüyüş yolu yapacaklarmış. İş makineleriyle henüz düzeltme fırsatları olmadı, biz olaya müdahale edince zaten durdu” şeklinde konuşmuştu.

Olayla ilgili olarak iki kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Kaynak: Sözcü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir