Şahin’den AK Parti’yi ayağa kaldıracak sözler

Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı ve AK Parti’nin Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP’li belediyeler için “FETÖ ve PKK” benzetmesi yapmasına ilişkin, “Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Böyle bir ifadeyi doğru bulmuyorum” demesi büyük bir tartışma yarattı.

Gaziantep Belediye Başkanı Fatma ŞAHİN ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN

ERDOĞAN, FETÖ VE PKK’YA BENZETMİŞTİ

Erdoğan, valiliklerle koordine olmadıklarını söylediği CHP’li belediyelerin salgına karşı yardım girişimlerine “FETÖ ve PKK” benzetmesi yaparak tepki göstermiş ve “Asli işlerini yürütemeyen CHP’li belediyelerin giriştikleri bu tür faaliyetlerin amacı şov yapmaktır. Bunlar FETÖ ve PKK tarafındaki örgütler tarafından da denenmişti. Sorun ekmek dağıtmak değil, bunu şehirdeki diğer faaliyetlerle uyumsuz, plansız yapmaktır. Sorun herhangi bir konuda farklı düşünmek değil, yalan söylemektir” demişti.

ŞAHİN: KABUL ETMEM MÜMKÜN DEĞİL

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, söz konuyu benzetmeyi “kabul etmesinin mümkün olmadığını” söyledi.

Yavuz Oğhan’la Bidebunudinle programına konuk olan Şahin, konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Halkın oyuyla seçilmiş belediye başkanlarımız. Yol ve yöntemlerimiz farklı olsa da oturulur konuşulur. Ki zaten söylendiğinde de böyle bir benzetme üzerinden gidilmedi, genelleştirme üzerinden gidildi. Çok bilmiyorum ama böyle bir ifadeyi doğru bulmuyorum.”

Kaynak: 724.tv/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir