Saldırıya uğrayan kadın doktor: Korkuyorum. Beni duyuyor musunuz?

“Bir dahaki nöbette ne olacak? Korkuyorum. Beni duyuyor musunuz?” Bu sözler canını hiçe sayıp, corona salgınıyla mücadele eden doktorlarımızdan birinin haykırışları. Hem de bir kadın doktora ait.

Bir doktorumuz tam 5 kişinin saldırısına maruz kaldı. Acil serviste cam ve çerçeveleri kıran saldırganlar iddiaya göre, tulum ve maskelerle girilmesi geren karantina altındaki hasta bölümüne zorla girdiler ve kadın doktora oksijen tüpüyle saldırdılar.

Olay, Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi Acil Servisi’nde yaşandı. Saldırı olayının mağduru Dr.Esra Ersöz Genç, yaşadığı korku dolu anları sosyal medyada dile getirdi.

Dr.Esra Ersöz GENÇ

Beş hasta yakınının tulum ve maskelerle girilen servise zorla girdiklerini ifade eden kadın doktor, içlerinden birinin oksijen tüpüyle saldırdığını söyled. Dr.Esra Ersöz Genç, yaşanan dehşeti anını şöyle dile getirdi:

Bu sabah covid servis nöbeti devraldığımda entübe (solunum cihazına bağlı) kalbi iki defa durmuş, masajla dönmüş akciğer kanseri bir hasta devraldım.

Daha sonra hasta yakınlarına hastanın durumu hakkında bilgi verdim. Hastanın kalbi gün içinde bir çok kez durdu, kalbi tansiyon oluşturamıyor, hiçbir uyutucu ilaç almadığı halde kendi kendine soluyamıyordu. Bir taraftaki ciğeri tamamen alındığı için ciğerine tüp takıldı. Hastanın  kalbi son bir defa daha durdu. Tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olay da burada başladı. Önce zorla kapalı servise girmeye çalıştılar, kapılar camlar kırıldı. Güvenlik ile beraber ben kapının dışında hırpalandık (elimdeki kesikler bu arada oldu sanırım) sonra servisin iç kapısını da zorla açarak 5 kişi içeri daldılar. 

Bizim tulumlarla maskelerle girdiğimiz servise ellerini kollarını sallayarak girip sağa sola tekme atarak vefat eden hastanın başına geçtiler…

İçlerinden biri eline oksijen tüpünü alıp bizi kovalamaya başladı.. O tüpü bize takacakmış, polis geldiğinde öyle diyordu. Beni servisten nasıl çıkardılar bilmiyorum.

Benim yaşadığım şok, adli muayenem, pansumanım, ifade vermem şahsın göz altı süresinden uzun tuttu… Şimdi bu adam dışarıda… Sağlıkta ‘SiddetYasası’ çıktı diyorlar… Ben kendimi güvende hissetmiyorum. Bir daha ki nöbette ne olacak? Evime aileme sağ sağlam dönebilecek miyim bilmiyorum?

Korkuyorum duyuyor musunuz beni?” 

1 adet yorum; “Saldırıya uğrayan kadın doktor: Korkuyorum. Beni duyuyor musunuz?

  1. Ordaki guvenliklere yada polise ozel yetki verin ya bunlara direk
    Ates etsinler ne bu yazik dimi bu insanlara

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir