Yerüstünde YASAK yeraltında SERBEST…

İstanbul Valiliği, yerüstünde kutlanması yasaklanan 1 Mayıs kutlamalarına yeraltı konseriyle çözüm buldu.

Taksim Meydanı’na çelenk bırakmak için yürümek isteyen DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ile 15 sendika yöneticisi polis tarafından gözaltına alınıp, serbest bırakılırken, yerin 70 metre altında gerçekleştirilen konser, ‘Yerüstünde yasak olan, yeraltında serbest’ dedirtti.

Valilikçe organize edilen ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü özel konseri’ yerin 70 metre altında, metro inşaat alanında düzenlendi. Özel konserde, sahne alan kıraç şarkılarını seslendirdi.

Konser, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya‘nın kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlamak için Kıraç konseri ile sizlere sesleneceğiz. Şarkılara eşlik etmek için sizleri saat 16:10’da TV, radyo ve sosyal medya hesaplarımıza bekliyoruz” ifadesiyle duyuruldu.

Valilikten yapılan açıklamada da, konsere ilişkin olarak şu bilgiler verildi: 

“1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü Kovid-19 ile mücadele kapsamında bu sene evlerimizde karşılıyoruz. İşçi kardeşlerimize ve ailelerine 1 Mayıs coşkusunu bir nebze yaşatmak için İstanbul Valiliği olarak, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü içinözel bir konser düzenliyoruz. Baharı yaşadığımız ama pandemi nedeniyle alınan tedbirlere uyarak sokağa çıkılmayan bu gün, işçilerimize bir moral olması için gerçekleştirdiğimiz konserimizi açık alanda değil, yerin 70 metre altında ve en zor şartlarda çalışılan metro inşaatı alanında, Gayrette-İstanbul Havalimanı Metro Hattı‘nda gerçekleştireceğiz. Sevgili Kıraç, Gayrettepe İstasyonu çalışma alanında kısa bir konser ile bizlerle birlikte olacak.”

Konser, sosyal mesafe kuralına uyularak gerçekleştirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir