Seyahat kısıtlaması kalkınca Bodrum’a akın ettiler. Plajda sefa sürdüler…

Seyahat kısıtlamasının kalkmasıyla birlikte Bodrum’a 15 saatte 6 bin araç giriş yaptı…

Bir tarafta Korona virüs önlemleri, diğer tarafta zevki sefa durumları. Giriş ve çıkış yasağı kalktıktan sonra Bodrum’ a gelmeye başlayanlar dünyaca ünlü Camel Beach sahilini doldurdu. Havluları, mayoları ve şezlongları ile gelen yerli turistleri polis uyararak plajdan çıkardı.

Muğla ve altı ile giriş çıkış yasağının kalkmasının ardından özellikle ikinci konutları olanlar Bodrum’a yoğun biçimde gelmeye başladı. Şehir içerisinde trafik yoğunluğu yaşanırken gelenlerin büyük bölümü bugün öğle saatlerinde sahillere akın etti.

ÖĞLE SAATLERİNDE DÜNYACA ÜNLÜ PLAJ DOLDU

Bodrum’un Ortakent-Yahşi mahallesindeki dünyaca ünlü Camel Beach sahili öğle saatlerinde tatilcilerin akınına uğradı. 29 derece hava ve 19 derece deniz suyu sıcaklığının ölçüldüğü Bodrum’da plaja havluları, mayoları, şezlongları ile gelenler yaklaşık bir saat deniz ve güneş keyfi yaptı.

PLAJDA İNSANLARI GÖRÜNCE BİZDE İNELİM DEDİK

Plaja yerleştikten bir saat sonra gelen iki polis ise yerli turistleri tek tek uyardı. Plajla gelenler şezlong, havlularını alarak plajı terk etti.  Plajın yanındaki sitedeki yazlıklarına geldiğini belirten A.C. (45) “Yasak kalktıktan sonra evimize geldik ancak site plajın hemen yanında olduğu için yasak olabileceğini düşünmedik, öğle saatlerinde plajda insanlar çoğalınca bizde eşimle birlikte sahile indik. Ancak bir süre sonra gelen polisler bizi uyardı, evimize geri dönüyoruz. Cezai işlem uygulamadıkları için teşekkür ettik” dedi.

Bodrum polisinin Gümbet, Bitez, İçmeler, Haremtan koyu, Torba, Yalıkavak ve Ortakent-Yahşi sahillerinde dolaşarak vatandaşları uyardığı görüldü.

Plaj kıyafetleri ile gelen bazı vatandaşlarında polisi görünce otomobillerine binerek geri döndükleri görüldü.

Bodrum’un Bitez koyunda ise bazı amatör balıkçıların tekne ile balık avlamak için denize açıldıkları görüldü. Şehir içindeki trafik oranı ise kent merkezinde ciddi oranda arttığı görüldü.

Kaynak: Anthaber/ Yaşar Anter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir