16-19 Mayıs tarihleri arası 4 gün sokağa çıkmak yasak

Cumurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında önümüzdeki hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağının, 19 Mayıs resmi tatiline kadar uzatıldığını bildirdi.

Açıklamaya göre, 16 Mayıs Cumartesi günü başlayacak sokağa çıkma yasağı 19 Mayıs Salı gününe kadar 4 gün sürecek.

18 Mayıs ile 19 Mayıs arasında bakkal, market, kasap, manav, fırın gibi işletmelerin 10-16 saatleri arası açık olacağını belirten Erdoğan, Adana, Diyarbakır, Mardin, Trabzon, Ordu, Denizli, Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Tekirdağ illerine de giriş-çıkış kısıtlamasının kaldırıldığı açıkladı.

Kısıtlamalarda bazı gevşetmelerin olmasının, normalleşme adımlarını 10 Mart öncesine dönmüş gibi algılanmaması gerektiğini söyleyen Erdoğan, “Kendimizi koruyacak tedbirlere göre hayatımızı devam ettirmek zorundayız. Bu gerçeği ne kadar kabul edersek, mücadelemizi o denli etkili yürütürüz.” dedi.

65 yaş ve üstündekilerin 17 Mayıs’ta 11-17 saatleri arası sokağa çıkabileceklerini belirten Erdoğan “Çarşamba günü 0-14 yaş arası, Cuma günü 15-20 yaş grubu aynı imkanlardan yararlanacaklardır. Herhangi bir olumsuz durum olmadığı takdirde, bu uygulamayı sürdürmeyi planlıyoruz” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir