Hangi parti, hangisiyle görüşecek? Hangisiyle görüşmeyecek?

AKP; HDP, DEVA ve Gelecek Partisi ile görüşmeyecek, MHP ise HDP, İYİ Parti, DEVA ve Gelecek Partisi ile bayramlaşmayacak.

Koronavirüs nedeniyle Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Yasakla beraber bayramlaşmalar bu yıl video konferans yöntemiyle gerçekleştirilecek. Öte yandan partilerin açıklanan bayram programlarında AKP’nin; HDP, DEVA ve Gelecek Partisi ile görüşmeyeceği, MHP’nin ise HDP, İYİ Parti, DEVA ve Gelecek Partisi ile bayramlaşmayacağı görüldü.

Siyasi partilerin ve liderlerin geleneksel bayramlaşma takvimi belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ramazan Bayramı’nı İstanbul Kısıklı’daki evinde geçireceği, TBMM Başkanı Şentop’un ise memleketi Tekirdağ’da olacağı bildirildi.

NEREDE OLACAKLAR?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun bayramı Ankara’da aile ile geçirmesi beklenirken, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin de Ankara’da olacağı ifade edildi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise ailesiyle İstanbul’da olacak.

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan’ın İstanbul, Mithat Sancar’ın ise Ankara’da olacağı bildirilirken, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Ankara’da, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Eskişehir’de, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, memleketi Afyonkarahisar’da, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal memleketi Aydın’da olacak. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun İstanbul’da, Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ise Ankara’da olması bekleniyor.

KİMLERLE GÖRÜŞECEKLER?

AKP Genel Merkezi’nde partiler yapılacak video konferans görüşmesinde, CHP’nin ardından sırasıyla MHP, Hür Dava Partisi, Saadet Partisi, BBP, DSP, Demokrat Parti, İYİ Parti, Vatan Partisi, Anavatan Partisi ve Yeniden Refah Partisi temsilcileri ile bayramlaşılacak. AKP; HDP, DEVA ve Gelecek Partisi ile görüşmeyecek

MHP’nin takviminde İYİ Parti, DEVA ve Gelecek Partisi ile HDP olmaması dikkat çekerken, bayramın ikinci gününde, MHP sırasıyla DSP, AKP, BBP, ANAP, Saadet Partisi, Demokrat Parti ve CHP heyetleri ile bayramlaşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir