Muğla Mumcular Fesleğen Yaylası’nda orman yangını

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Demirciler Mahallesi ile Bodrum’un Mumcular mahallesi yakınlarında ki Fesleğen yaylası ormanlık alanında yangın başladı. Yangın şiddetli rüzgarın etkisi ile hızla büyüdü.

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Demirciler Mahallesi ile Mumcular Mahallesi yakınlarındaki Fesleğen yaylasında asırlık çam ağaçlarının bulunduğu ormanlık alanda saat 11.50 sıralarında dumanlar yükseldi. Mumcular ve Milas bölgesinden ilk müdahale araçları ile 20 orman işçisinin müdahale ettiği yangında alevler şiddetli rüzgarın etkisi ile hızla büyüdü. Bodrum, Milas ve Yatağan Orman İşletme şefliklerinde görevli 14 arazöz ve yaklaşık 80 orman işçisinin müdahale için yola çıktığı belirtildi.

Yangına saat 12.30 da bir söndürme helikopterinin havadan müdahale ettiği karadan ise 3 arazözün müdahaleyi sürdürdüğü, rüzgarın sık sık yön değiştirmesi nedeniyle yanan alanın büyüdüğü belirtildi. İzmir, Antalya , Marmaris ve Fethiye’de konuşlu bulunan yangın söndürme helikopterlerinin de bölgeye sevk edildiği belirtildi.

YANGIN KONTROL ALTINDA

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Demirciler Mahallesi yakınlarındaki Fesleğen yaylasında öğle saatlerinde başlayan orman yangını saat 15.30 sıralarında kontrol altına alındı. Yangına Denizli, Aydın, Antalya, İzmir, Marmaris ve Fethiye’den gelen 6 helikopter ile 19 arazöz, 4 iş makinası, 5 ilk müdahale aracı, Muğla Büyükşehir Belediyesi’ ne ait 6 itfaiye aracı ve 95 orman işçisi müdahale etti. Yangında ilk belirlemelere göre yaklaık 15 hektarlık alan zarar gördü. Bölgede soğutma çalışmaları devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir