O sözlerine hapis istemi…

Sevda Noyan hakkında “halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit” suçundan 3 ile 6 yıl arasında hapis cezası istendi.

Sevda Noyan’ın 6 yıl hapsi istendi. Sevda Noyan hakkında “halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit” suçundan 3 ile 6 yıl arasında hapis cezası istendi.

Sevda NOYAN

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosunca katıldığı bir televizyon programında kullandığı ifadeleri nedeniyle hakkında suç duyurusunda bulunulan Sevda Noyan’la ilgili yürütülen soruşturma tamamlanarak iddianame düzenlendi. İddianamede, Noyan’ın “Halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit” suçundan 3 yıldan 6 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi. İddianame kabul edilirse şüpheli Sevda Noyan, İstanbul 45. Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.

Ülke TV’de Esra Elönü’nün sunduğu ‘Arafta Sorular’ programında “Cebimde listem hazır. Ailemiz en az 50 kişiyi götürür” diyen ve hakkında suç duyurusunda bulunulan Sevda Noyan ile ilgili soruşturma başlatılmıştı.

SEVDA NOYAN NE DEMİŞTİ

Ülke TV’de Esra Elönü‘nün sunduğu “Arafta Sorular” programına konuk olan Sevda Noyan’ın tartışma yaratan sözleri ise “15 Temmuz kursağımızda kaldı, yapamadık istediklerimizi. Boş bulunduk. Yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın. Bizim aile şöyle bir 50 kişiyi götürür. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim hâlâ sitede böyle var 3-5. Benim listem hazır açıkçası” şeklindeydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir