Dikkat ! Bu vicdansızlar aramızda…

Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde bir köpeğin dili kimliği belirsiz kişiler tarafından kesildi. Yaralı halde veterinere götürülen köpek, kurtulma imkanı olmadığı için uyutuldu.

Tele1’den Büşra İlaslan’ın haberine göre, Mustafakemalpaşa’nın Koşuboğazı köyünde, Beyhan ailesi bahçelerinde baktıkları köpeği ağzı kanlı halde inlerken görünce veterinere götürdü. Murphy adılı köpeğin dilinin kesici aletle kesildiği ortaya çıkarken çok kan kaybettiği ve bu kanı da yuttuğu için kurtarılmasının mümkün olmadığını sahiplerine bildirildi. Murhpy, veteriner tarafından iğneyle uyutuldu.

Çevreye ve hayvanlara duyarlılığı ile tanınan Gülcihan Beyhan, kırsalda bularak sahiplendiği ve ocak ayından bu yana köydeki evinin bahçesinde baktığı Murphy’e saldıranların yakalanması için jandarmaya başvurdu. Ancak kanıt bulunamadığı için bir sonuç alınamadı.

Gülcihan Beyhan’ın kızı Hatice Deniz sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımla olaya isyan etti. Destek çağrısında bulunan Deniz, şunları kaydetti:

‘ANNEM HAYVAN BAKIYOR DİYE TACİZ EDİLDİ’

“Son 13-14 yılımız hayvan hakları konusunda mücadele ile geçti. Ta ki bugüne kadar. Bugün biz mücadele edemedik. Çünkü bugün bir katil arıyoruz… Hukuk, adalet… Güvendiğimiz ne varsa şuan bizden delil istiyor. Herhangi bir delilimiz yok ama annem hayvan bakıyor diye köyde pek çok kez taciz edildi. Hayvan baktığı için şikayet edildi. Sosyal medyada kamuoyu oluşturmaya ihtiyacımız var. Bu olay ne kadar duyulursa adaletin o kadar tecelli olabileceğine inanıyorum…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir