İzmir Polisi’nin aradığı Arjanti’nde yakalanan FETÖ borsası tetikçisinin bilinmeyenleri…

İzmir’de organize suç örgütü kurmak suçu dahil olmak üzere 25 farklı suçtan aranan Serkan Kurtuluş, Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te lüks bir otelde sahte pasaportla yakalandı.

Tabancayla başından vurularak öldürülen iş insanı Gökhan Kalıpçı (27) cinayetiyle kamuoyunda “FETÖ Borsası” olarak bilinen davada yargılanan ve ev hapsindeyken polis kılığındaki kişi tarafından tabancayla vurularak öldürülen AKP eski İl Başkan Yardımcısı Ahmet Kurtuluş’un cinayeti gibi birçok olaya karıştığı öne sürülen organize suç örgütü lideri Serkan Kurtuluş, Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te, Interpol birimlerince yakalandı.

Kurtuluş’un, bir diğer suç örgütü lideri olan Lider Camgöz ile birlikte yakalandığı bildirildi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 69 sanık hakkında açtığı ve İzmir 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen organize suç örgütü iddianamesinde, Kurtuluş ve diğer sanıklar hakkında, ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurma’, ‘suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma’, ‘tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs’, ‘mala zarar verme’, ‘ateşli silahlar ve bıçaklar ile diğer aletler hakkındaki kanuna muhalefet’, ‘suç¸ örgütüne yarar sağlamak maksadıyla yağma’ gibi suçlar yöneltildi.

Kurtuluş’un Interpol birimlerince yakalanmasında, İzmir polisinin yaptığı operasyonların etkisinin olduğu, ekonomik olarak zora düşünce saklandığı adreslerden çıkıp birtakım görüşmeler yapmak zorunda kaldığı ve bu sırada yakalandığı bildirildi.

“FETÖ Borsası” davasının kritik isimlerinden Serkan Kurtuluş’un sicili merak konusu oldu.

Gazeteci-Yazar Can Özçelik “FETÖ Borsası” adlı kitabında Serkan Kurtuluş’un dosyaya giren tehditlerini ayrıntılı anlatmıştı. Kaynak: Odatv

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir