Oğlunu ve eşini 15 Temmuz’da şehit veren Olçok: FETÖ’ye dava açamıyoruz!

Eşi ve oğlunu 15 Temmuz’da kaybeden Gelecek Partisi kurucularından Nihal Olçok, Özlem Gürses’in sunduğu 20. Saat programına konuk oldu.

15 Temmuz’daki hain kalkışmada oğlu Abdullah Tayyip Olçok ile AKP’nin reklam danışmanı olan eşi Erol Olçok’u şehir veren Nihal Olçok, katıldığı televizyon programında birbirinden ilginç açıklamalarda bulundu.

Nihal OLÇOK

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi olan Nihal Olçok, “Biz FETÖ’ye tazminat davası açamıyoruz ama o bize açabiliyor” dedi.

15 Temmuz gecesi travesti birisinin yaralanan 9 vatandaşı tek tek hastaneye taşıdığını ifade eden Olçok, “Şimdi düşünün kim daha erkek?” diye sordu.

Olçok, oğlunun doğum gününü yetimhanede geçirdiğini belirterek, “Geceyi yetimhanede geçirdim. Çocuğumun kokusunu özledim” dedi.

Dava süreçleri başlayana kadar 15 Temmuz hakkında farklı düşündüğünü ifade eden Nihal Olçok, “Ben 15 Temmuz’dan sonra kandırıldım” dedi.

Olçok 15 Temmuz davaları hakkında şunları söyledi:

“Silivri’de davalar başladıktan sonra dosya okumaya başladım. Dosya okudukça malumatınız artıyor. Çünkü ben o gece sokakta değildim. O geceyi ben yaşamadım. Benim sokakta olma aralığım Erol Bey’in ve Abdullah’ın şehit olduğunu öğrendikten sonra hastaneye gidiş sürecim. Dolayısıyla birkaç ay içinde kendi adıma bir avukat ekibi kurdum. Bu dosyaları haftanın 4 günü inceledik. Bakın iddia ediyorum, Türkiye’deki hakim ve savcılardan daha çok 15 Temmuz dosyası okudum. Bir sürü bilgi toplandı. 15 Temmuz davalarını okudukça tereddütlerim artmaya başladı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir