Bakandan Hobi Bahçesi değerlendirmesi: “Ne kadar güzel değil mi? Hayır değil… Cezai müeyyidelerle karşılaşabilirsiniz”

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Noter aracılığı ile hobi bahçesi arazisi satın alan vatandaşlarımızı uyarıyorum; bu arazilerde hiçbir zaman hissedar olamayacaksınız ve tasarruf hakkınız bulunmayacak. Satın aldığınız taşınmazlar yıkılabilir.” ifadelerini kullandı.

Bakan Pakdemirli, koronavirüs salgını sonrası vatandaşların doğayla iç içe olabilmek amacıyla hobi bahçelerine ilgisinin arttığını bidirerek “Ne kadar güzel değil mi? Hayır değil. Hobi bahçeleri yasalara uygun olmayan bir faaliyet. Cezai müeyyidelerle karşılaşabilirsiniz” uyarısında bulundu.

Bakan Pakdemirli, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Aradaki aracılar kazansın diye tarım arazilerimizi çölleşmenin kucağına atmayacağız, suyumuzun bu kadar fütursuzca kullanılmasına müsaade etmeyeceğiz, insanımızın tarıma olan ilgisinin kullanılarak kandırılmasına da göz yummayacağız.

Noter aracılığı ile hobi bahçesi arazisi satın alan vatandaşlarımızı uyarıyorum; bu arazilerde hiçbir zaman hissedar olamayacaksınız ve tasarruf hakkınız bulunmayacak. Satın aldığınız taşınmazlar yıkılabilir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir