“Kamudaki hızlı yükseliş” haberine Süleyman Soylu’dan tepki: Bu yazı namussuzluk!

İçişleri Bakanı Soylu, “AKP’li vekilin eşinin kamudaki dikkat çeken yükselişi” içerikli yazısına ilişkin sosyal medya hesabından “Saygı Öztürk’ün bu yazısı namussuzluktur” paylaşımı yaptı. Öztürk’ü hedef alan paylaşım sonrası sosyal medyada konuya tepkiler yağdı.

Saygı Öztürk, Sözcü Gazetesi’ndeki köşesinde, Trabzon Belediyesi’nde işçi olarak çalışan Ali Ayvazoğlu’nun, eşi Bahar Ayvazoğlu’nun AKP milletvekili seçilmesinin ardından Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne giden yükselişimi kaleme aldı.

Bu yazıya tepki gösteren Süleyman Soylu, “İnsanlık görevimi yapıyorum. Öztürk’ün bu yazısı namussuzluktur. Bahar Hanım ahlaklı, faziletli bir kadındır. Ali Beye minnettarız Trabzon turizmini ayağa kaldırdı. Bugünden sonra bu namus düşmanını kim muhatap alırsa, gözümde aynı namussuzluğun ortağıdır, haysiyet celladıdır” paylaşımında bulundu.

Soylu’nun paylaşımı sonrası, sosyal medyada birçok gazeteci, siyasetçi ve vatandaş Öztürk’e destek mesajı paylaştı, Soylu’nun yaklaşımını eleştirdi.

Faruk Bildirici “İçişleri Bakanı’nın gazeteciye hakaret etme serbesti mi var?” diye sorarken Özgür Mumcu ise “Aynı sözleri Saygı Öztürk, Süleyman Soylu’ya söylese ne olurdu?” ifadelerini kullandı.

Bazı kişiler de Soylu’yu destekleyen paylaşımlarda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir