Biri 5 yaşında çocuk diğeri 24 yaşındaki engelli kız, sel sularının kurbanı oldu…

Bursa Kestel’de sağanak yağış sonrası meydana gelen sel felaketinde evinden çıkamayan 24 yaşındaki engelli kız hayatını kaybetti. Arama kurtarma ekipleri, henüz kimliği belirlenemeyen 5 yaşlarındaki bir kız çocuğunun cesedine ulaştığı…

Ölü sayısının artmasından endişe edilirken, kayıpların arama ve kurtarma çalışmalarını sürdüğü açıklandı.

Bursa’nın Kestel ilçesinde sel suları bir köyde hayatı felç etti. 24 yaşındaki engelli kız sel sularında evinden dışarı çıkamayarak hayatını kaybetti. Köyü yerle bir eden sel suları sebebiyle onlarca ev ve binlerce dönüm ekili alan sular altında kalırken, azgın sular çok sayıda araç, traktör ve römorku sürükledi.

ENGELLİ KIZ, SEL SULARI NEDENİYLE EVİNDEN ÇIKAMADI

130 haneli Dudaklı köyü akşam saatlerinde felaketi yaşadı. Sağanak yağış sele dönüştü. Çınarcık olarak bilinen dağ yöresinden gelen kaya parçalarıyla gelen sel suları köyde hayatı durma noktasına getirdi. Köyün üst kısmındaki bir evde kalan 24 yaşındaki engelli Kader Akbaba sel sularından dışarı çıkamayarak hayatını kaybetti. Yakınları gözyaşlarına boğulurken, sel sularıyla sürüklenen babası Recep Akbaba ise köy meydanında kurtarıldı.

Son Dakika: Bursa'nın Kestel ilçesinde sel nedeniyle bir kişi hayatını kaybetti
ONLARCA TARIM ALETİ KULLANILAMAZ HALE GELDİ

Köydeki onlarca otomobil, traktör, kamyonet ve römork da sel sularından nasibini aldı. Azgın sular yukarıdan aşağıya çok sayıda aracı sürüklerken, araçlar kullanılamaz hale geldi.

Olay yerine AFAD, Jandarma. Bursa Büyükşehir Belediyesine bağlı İtfaiye Daire Başkanlığı ve AKUT ekipleri gelerek müdahale etti. İş makineleri de köye sevk edildi. Sel suları çok sayıda evin duvarını da yıktı. Büyük kaya parçaları ise çok sayıda evin içine doldu. Elektrikli aletlerin tamamı ise kullanılamaz hale geldi. Bursa Valisi Yakup Canbolat da inceleme yapmak üzere köye gelirken, köyde temizlik çalışmasının başlatıldığı öğrenildi.

Ankara yolunda da trafikte sel suları sebebiyle aksamalar yaşandı. Ayrıca Uludağ’dan gelen azgın sel suları Gölbaşı’nda köprüleri yıktı.

Son Dakika: Bursa'nın Kestel ilçesinde sel nedeniyle bir kişi hayatını kaybetti
BİNLERCE DÖNÜM TARIM ARAZİSİ SULAR ALTINDA KALDI

Öte yandan şeftali, armut, ayva, kiraz ağaçlarının dikili olduğu, marul, çilek, maydonoz ve çeşitli sebzelerin ekili olduğu binlerce dönüm de sular altında kaldı.

51 yaşındaki köy sakini İsmail Sağdıç, “Ömrü hayatımda ilk kez böyle bir felaket gördüm. Evleri yıktı geçti. Malesef bir kaybımız var. Bütün ekili alanlar sular altında. Cumhurbaşkanlığı’ndan Tarım Bakanlığı’ndan yardım bekliyoruz” dedi.

Son Dakika: Bursa'nın Kestel ilçesinde sel nedeniyle bir kişi hayatını kaybetti
Son Dakika: Sel suları nedeniyle evinden çıkamayan engelli kız hayatını kaybetti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir