Millet dürümünü yiyemiyor! Başkan ‘Altın tabakta döner yemek isteyen var’ diyor…

Bodrum’da yüksek fiyatlı yiyecekler tartışma yarattı. Geçtiğimiz yıllarda ayran ve lahmacun fiyatları tartışması, yerini bu yılda dönere bıraktı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, konuyla ilgili olarak dikkat çeken bir açıklamaya imza attı.

25 liralık ayranın yerini 61 liralık kola, 75 liralık lahmacunun yerini, 370 liralık döner aldı. Konu, sosyal medyaya taşındı, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, konuyla ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Aras, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bodrum’da her şey ucuz olsun dersek, bu insanlar Bodrum’a gelmez farklı yerlere gider. Bodrum’un ekmek parası turizmdir, bunu yadsıyamayız. Örneğin Bodrum’da her bütçeye göre döner var. Ama altın tabakta döner yemek isteyen de var” diye belirtti.

Ahmet Aras’ın açıklamalar şu şekilde:

“Son günlerde işletmelerimizin fahiş fiyat uyguladığına dair bir karalama kampanyası yürütülüyor. Buraya dünyanın en zengin insanlarının da geldiğini göz önünde bulundurmalıyız. Bu insanların beklentilerine göre hizmet sunulan yerler de var. Bodrum’un bu işletmelere de ihtiyacı var

Bodrum’da her şey ucuz olsun dersek bu insanlar Bodrum’a gelmez farklı yerlere gider. Bodrum’un ekmek parası turizmdir, bunu yadsıyamayız. Örneğin Bodrum’da her bütçeye göre döner var. Ama altın tabakta döner yemek isteyen de var.

Ucuz döner satanın kötü ürün sunduğunu zannetmeyin. Şayet aldığı hizmetle ödediği bedelin tutarsız olduğunu düşünen, hizmet aldığı işletmenin temizliğinden, hijyeninden şüphe eden vatandaşımız varsa Belediyemize başvurur, biz de gerekli denetimleri yaparız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir