HODRİ MEYDAN! Maske işe yaramaz, üstelik zararlıdır

Maske bu virüs enfeksiyonu karşısında sizi korumaz!..

Maske kullanmak işe yaramadığı gibi çok tehlikelidir.

1- Maske sizi bu virüs enfeksiyonundan korumaz. Öyle olsa idi tüm virüs laboratuarlarında maske yeterli olurdu ve maske takan hiçbir sağlık profesyoneli hastalanmazdı.

2- Maske bir kolektör gibi virüs toplar ve sizin daha ağır bir şekilde hastalanmanıza sebep olur.

3- Maske kullanımı profesyonel bir tecrübe gerektirir.

4- Maske yetersiz oksijen almanıza sebep olur. Bu da kronik kalp,damar hastalığı, beyin damar hastalığı, hipertansiyon hastalığı gibi hallerde ölümcül risk arttırır.

5- Maske KOAH, Astım, Amfizem gibi solunum yolları hastalıklarını alevlendirir.

6- Maske yapımında kullanılan sentetik materyallerin kısa ve orta süre içerisinde ne gibi hastalıklara sebebiyet verebilecekleri araştırılmamıştır. İleride alerjik reaksiyon altyapısı ve hatta kansere sebebiyet verme ihtimalleri mevcuttur.

Diyorum!..

Ve buradayım.

Aksini iddia eden kanıtları ile gelsin.

Ayrıca!..

Benim bir hekim olarak yaptığım bu uyarıları “şuç unsuru” olarak değerlendirenler beni ihbar etsin.

Türk Tabipler Birliğine şikayet etsin,

Hatta savcılığa suç duyurusunda bulunsun.

Ama açık adı ve soyadını yazsın ki tazminat hakkım olsun.

Öyle bilip bilmeden hariçten gazel okumasın hiç kimse.

Bu toplum sağlığı işidir.

Ezbere olmuyor bu işler.

Sosyal medya üzerinden “bık, bık yapmayın.”

Ben buradayım.

Maske işe yaramaz, üstelik zararlıdır.

Hodri meydan.

2 adet yorum: “HODRİ MEYDAN! Maske işe yaramaz, üstelik zararlıdır

  1. Sizinle aynı kanaatteyim. Sürü psikolojisi ile hareket etmem. Kapalı arabada yalnız giderken, parkta, sakin cadde sokakta dolaşırken maske takmak nedir yahu! Eskimiş, yerden kokmuş maske çenede, ağızda sigara nedir! Kahvede, çay ocağında yan yana çay iç, çarşıda, meydanda maske tak. Beyin özürlülerin davranışı.

  2. Teşekkürler Doktor Bey! Sizinle kesinlikle aynı fikirdeyim. Covid 19 bir virüs değil, toplumu köleleştirme aracı ve siyasal güdüm. Kanadada yaşıyorum ve bizim şehrimizde de 1 Ağustostan itibaren kapalı alanlarda maske takma zorunluluğu getirildi. Kıyameti koparıyorum! Bakanlara, Başbakana herkese emailler yazdım. Çocuklarımı okula göndermiyorum, Online ders alacaklar. Küçücük çocuklar günde 8 saat maske takacakmış efendim sınıfta! Hadi ordan!!! Ben anne ve avukatım ve bu oyuna sonuna kadar karşı çıkacağım. Bu virüs öldürecek diye bir şey yok! Ölüm oranı son derece düşük ve ölen kişilerin tek tek özel durunları sebebiyle oluşuyor. Ancak toplum öyle baskı altına alındı ki, virüs eşittir ölüm diyerek, ölüm korkusu büyütülüyor. Dramlar oynanıyor. İnsanlık büyük sınav veriyor ve umarım aklı selim olur bu sınavı geçeriz. Kanadadan selamlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir