3. ULUSLARARASI İZMİR FİLM FESTİVALİ HALK OYLAMASI BAŞLADI

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Sinema Genel Müdürlüğü’nün desteklediği 3.

Uluslararası İzmir Film Festivali noter onaylı halk oylaması başladı.

Tüm dünyada yaşanan Covid-19 salgını nedeniyle hijyen standartlarını ve hepimizin sağlığını gözeterek organize ettiğimiz 3. Uluslararası İzmir Film Festivali halk oylaması başlıyor. Diğer festivallerden farklı olarak en iyilerin noter gözetiminde halk oylaması ile belirlendiği Uluslararası İzmir Film Festivali’nde birbirinden iddialı adaylar yer alıyor.

Kategoriler arasında kıyasıya mücadele olacak

ASİTEM / Sinema Televizyoncular Meslek Birliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sinema Genel Müdürlüğü desteğinde düzenlenen Uluslararası İzmir Film Festivali, hâlâ ülkemizin “ilk” ve “tek” vizyon filmleri festivali olma özelliğini koruyor. Bir önceki yıl vizyona giren her filmin doğal aday olduğu festival kapsamında; Sinema Filmi, Televizyon Dizisi, Dijital Dizi ve Animasyon Film olmak üzere 4 kategori vebaşvurulu kısımda da Kısa Animasyon, Kısa Film ve Kısa Belgesel olmak üzere 3 kategori bulunuyor.

“Hedef 5 milyon tekil oyu geçmek”

Türkiye’nin Oscar’ı olarak kabul gören festivalin halk oylamalarına yüksek katılım olduğunun altını çizen ASİTEM Başkanı Muammer Sarıkaya, “Geçtiğimiz yıl 110 ülkeden 4.5 milyon tekil oy kullanıldı, bu yılki hedefimiz 5 milyon tekil oy kullanımını geçmek.”dedi. Uluslararası İzmir Film Festivali’nin internet sitesi üzerinden birbirinden güçlü adayların oylanacağını ekleyen Sarıkaya, “Oylama süresince İzmir’in 30 ilçe ve merkezinde devam edecek olan açık hava gösterimleri yeniden sinemayla iç içe olmamızı sağlayacak. Halkın tercih ettiği adaylar ödül gecesinde Altın Artemis heykelinin sahibi olacak.” diye belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir