3. ULUSLARARASI İZMİR FİLM FESTİVALİ HAZIRLIKLARI TAMAMLANDI

Türkiye’nin Oscar’ı olarak kabul gören 3. Uluslararası İzmir Film Festivali, 21-26 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

ASİTEM (Anadolu Sinema Televizyoncular Meslek Birliği) tarafından 2018 yılından bu yana düzenlenmekte olan Uluslararası İzmir Film Festivali, hâlâ ülkemizin ilk ve tek vizyon filmleri festivali olma özelliğini koruyor. Bir önceki yıl vizyona giren her filmin doğal aday olduğu festival kapsamında en iyiler noter onaylı halk oylamasıyla belirleniyor. Bu yıl tüm dünyada yaşanan Covid-19 salgını nedeniyle hijyen standartlarını ve sosyal mesafeyi gözeterek organize ettiğimiz 3. Uluslararası İzmir Film Festivali’nin güvenli bir organizasyon ortamında gerçekleşmesi için titizlikle çalışılmaya devam ediliyor.

“Televizyon dizileri ve dijital yapımlar da artık festival kapsamında”

Festivalde yapılan yenilikler kapsamında açıklama yapan ASİTEM Başkanı Muammer Sarıkaya, “Bu yıl geçtiğimiz iki yıldan farklı olarak; evlerimizde kaldığımız süreç boyunca keyifli vakit geçirmemize çok büyük katkı sağlayan televizyon dizileri ve dijital yapımları da unutmadık ve bu yılki festival kategorilerine ekledik. Bu noktada izleyicilerin geri bildirimleri de etkili olmuştur” dedi. Uluslararası ilgi gören oylama sürecinde geçtiğimiz yıl 110 ülkeden 4.5 milyon tekil oy kullanıldığını belirten Sarıkaya; yeni eklenen kategoriler ve festivale gösterilen ilgiyle birlikte bu yılki hedefin 5 milyon tekil oy kullanımı olduğunu belirtti.

İzmir’in 30 ilçesinde açık hava gösterimleri

Oylama süresince İzmir’in 30 ilçe ve merkezinde devam edecek olan  açık hava gösterimleri yeniden sinemayla iç içe olmanızı sağlayacak. Her yıl olduğu gibi en iyilerin belirlendiği Altın Artemis ödül gecesinde birbirinden güçlü yapımlar, adaylar ve film ekipleri ödüllerine kavuşacak. Perde önünde ve arkasında emek veren herkesin ödüllendirilmesi için internet sitesi üzerinden yapılacak olan oylamada yeniden en çok sanat kazanacak.   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir