3. ULUSLARARASI İZMİR FİLM FESTİVALİ’NDE BEKLENEN FİNAL

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleri ile Asitem tarafından düzenlenen, Türkiye’nin ilk ve tek vizyon filmleri festivali Uluslararası İzmir Film Festivali’nin kazananları belli oldu. Noter gözetimindeki 169 ülkeden kullanılan 5 milyon 363 bin oy dağılımında öne çıkan yapım “7. Koğuştaki Mucize” oldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğinde ASİTEM tarafından düzenlenen3. Uluslararası İzmir Film Festivali’nde ödülleri toplayan 7. Koğuştaki Mucize; En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ve En İyi Görüntü Yönetmeni olmak üzere toplam 6 dalda ödül aldı. Festivale yeni eklenen kategorilerden TV Dizilerinde ise; En İyi Kadın, Erkek, Yardımcı Kadın, Yardımcı Erkek ve Çocuk Oyuncu dallarında Sefirin Kızı5 ödülle en çok takip edilenler arasındaki yerini alırken En İyi Dizi dalında seçilen yapım ise Hercai oldu. Yeni eklenen bir diğer kategori Dijital Dizilerde ise Atiyede En İyi Yapım, En İyi Yönetmen, En İyi Kadın ve Erkek Oyuncu dallarında aldığı 4 ödülle gecenin konuşulan yapımları arasındaki yerini aldı.

Festival online’da!

İzmir’in birçok sanatsal faaliyetine ev sahipliği yapan Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde organize edilen Altın Artemis ödül gecesi salgının tekrar atağa geçmesiyle birlikte toplum sağlığını tehdit altında bırakmamak için Medusa Medya Televizyon stüdyolarında, kazananların video katılımı eşliğinde dijital ortamda yayına hazırlandı.

“Tutkuyla üretmek kazandı”

Türkiye’nin OSCAR’ı olarak kısa zamanda ülke sınırlarını aşan bir dünya festivalini hayata geçirmenin mutluluğu içinde olduğunu belirten ASİTEM ve Festival Başkanı Muammer Sarıkaya; “Elimizdeki verilere göre, 169 ülkeden 5 milyon 363 bin oy kullanıldı. Sanatçılarımız

Altın Artemis ödülünü alırken, bizler de pandemi sürecinde dahi sinema için üretmeye devam etmenin ödülünü almış olduk. Yanımızda olan herkese sonsuz teşekkürler.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir