“Pandemi” adlı resim sergisi

İzmir Mimarlık Merkezi, Mimarlık Haftası etkinlikleri kapsamında Mimar-Ressam Nuran Tanrıverdi’nin Resim Sergisi’ne ev sahipliği yapıyor.

Resim çalışmalarına uzun süre Stuttgart ve İzmir’de devam eden Ressam Nuran Tanrıverdi, bugüne kadar Ulusal ve Uluslararası birçok sergide yer aldığını belirtti. “1978 Ege Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden mezun oldum. Almanya da iki ayrı mimarlık bürosunda çalıştıktan sonra resme yöneldim. Ünlü Ressam-Mimar Nafi Çil ile çalıştığım dönemde onun çalışmalarından çok etkilenmiştim ve bende sizin gibi mimar ressam olmak istiyorum derdim, oda bende bu mayanın hazır olduğunu belirtmişti. Varoluş nedenim resim yapmak, günümün çoğunu atölyemde resim yaparak geçiriyorum” diye konuştu.

Suskun bir sergi

Sergisinde pandemi dönemi ve öncesinde yaptığı eserlerin olduğunu belirten Tanrıverdi, “Su ve kadını resimlerimde çok kullanıyorum. Kadınların bir melek olduğunu ve yaşadıkları sorunların üzerinden güçleriyle kalkabileceklerine çok inanıyorum. Onları resmetmeyi çok seviyorum. Suskun bir sergi olacağını düşünüyorum bu yüzden adını ‘Pandemi’ koydum” dedi.
Mimarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. İlker Kahraman ve Yönetim Kurulu Üyelerinin beğeniyle gezdiği ‘Pandemi’ adlı sergi 2 Kasım’a kadar ziyaretçilere açık olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir