Ege’de Robotik Cerrahi Eğitimi

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi (EÜTF) Genel Cerrahi Anabilim Dalında görevli uzmanlık öğrencilerine yönelik, aynı anabilim dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Özer Makay ve Op. Dr. Murat Özdemir moderatörlüğünde Robotik Cerrahi eğitimi verildi. Simülatör eğitimlerinin yanı sıra asistanların model üzerinde uygulamalı olarak aldığı eğitimlerin Türkiye’de bir örneğinin bulunmadığını söyleyen EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Ege Üniversitesinin kaliteli bir sağlık hizmeti sunarken donanımlı akademik kadrosuyla kaliteli bir eğitim verdiğini dile getirdi.

Ege Üniversitesi Genel Cerrahi Anabilim Dalında görevli asistanlara yönelik ileri teknoloji robotik cerrahi eğitim programı düzenlendi. EÜTF Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özer Makay ve Op. Dr. Murat Özdemir’in moderatörlüğünde yapılan ve tam gün süren eğitimde uzmanlık öğrencileri robotik cerrahi teknolojisini kullanma fırsatı buldu. EÜ’nün güçlü bir akademik kadroya sahip olduğunu vurgulayan EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Hastanemizde bir yandan kaliteli sağlık hizmeti verilirken, asistanlarımızın da eğitimlerine önem veriyoruz. Son 3 yılda hastanemizin alt yapısını büyük ölçüde yeniledik. Teknolojiyi yakından takip ediyor, birçok cihazı da dünyayla aynı anda üniversite hastanemizde kullanıyoruz. Bu hem sağlık hizmetlerimizin hem de eğitim faaliyetlerimizin kalitesini üst seviyelere taşıyor. Simülatör eğitimlerinin yanı sıra asistanların modeller üzerinde uygulamalı olarak aldığı bu eğitimin Türkiye’de bir örneği bulunmuyor. Asistanlarımızın eğitimine katkılarından dolayı Prof. Dr. Özer Makay hocamızı ve ekibini tebrik ediyorum” diye konuştu.

EÜ’nün ileri teknolojiye sahip bir üniversite olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Özer Makay, asistanların da gelecek teknolojileriyle yakından ilgilendiklerine dikkat çekti. EÜ’nün elindeki ileri teknolojiyi sadece sağlık hizmetleri için değil eğitim ve akademik faaliyetler için de kullanıldığını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir