Konak’ta Kadınlara Yönelik Online Girişimcilik Eğitimleri Başladı

İzmir Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB) ile Konak Belediyesi işbirliğiyle 8 ay sürecek kadınlara yönelik online girişimcilik atölyeleri başladı. İki kurumun geliştirdiği proje kapsamında; daha önce Konak belediyesinin açtığı mesleki kurslara katılmış ve bu kurslardaki birikimini iş yaşamına dönüştürme potansiyeli olan kadınlara yönelik online girişimcilik atölyelerinin ilki Kişisel ve Kurumsal İletişim Stratejileri Uzmanı Dr. Cengiz Üzün’ün eğitimci olarak katıldığı online toplantı ile gerçekleştirildi.

Kadınların kendi ayakları üzerinde durması gerektiğini söyleyen Üzün, kadınlara seslenerek “Düşünün, hayal edin, başarırsınız” dedi.

Toplantının açılışında konuşan İzmir Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB) Yönetim Kurulu Başkanı Huriye Serter, kadınların online girişimcilik eğitimi ile bir iş kurmasını hedeflediklerini belirtti.

“Kendi düdüğünüzü çalın”

Amaçlarının kadınların cesaretle hedefledikleri yolda ilerleyerek kendi paralarını kazanmalarını ve ekonomik bağımsızlıklarını elde etmelerini sağlamak olduğunu söyleyen İKKB Başkanı Huriye Serter, “Bu amaçla Konak Belediyesi ile bir işbirliği imzaladık. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’un desteği ile düzenlediğimiz bu online girişimcilik eğitimleri sekiz ay sürecek ve her ay bir uzman ile kadınlarımızı online platformda bir araya getireceğiz” dedi.

Kişisel ve kurumsal İletişim Stratejileri Uzmanı Dr. Cengiz Üzün ise yaptığı eğitimde kadınların kendi ayakları üzerinde durmasının önemini anlattı. Kendi düdüğünü çalmak tabirini kullanan Üzün, “Kendi düdüğünüzü çalmazsanız, kendi yolunuzu bulamazsınız. Bu eğitimlerde amacımız kadınların kendi düdüklerini çalmasıdır” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir